• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Територія обслуговування ( розпорядження РДА, МДА)

КИЄВО-СВЯТОШИНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

04 грудня 2017 року № 827

м. Київ

Про забезпечення заходів щодо профілактики

грипу та гострих респіраторних інфекцій

в епідемічний сезон 2017-2018 років

у Києво-Святошинському районі

Київської області

Керуючись законами України «Про місцеві державні адміністрації» (ст.ст.13,16,22), «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про захист населення від інфекційних хвороб», розпорядженням Київської обласної державної адміністрації від 06.11.2017 № 559 «Про організацію заходів, спрямованих на попередження поширення захворювань на грип та гострі респіраторні інфекції серед населення в Київській області, в епідемічний сезон 2017-2018 років», відповідно до прогнозу Державного закладу «Український центр з контролю та моніторингу захворювань МОЗ України» щодо сезону захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції на 2017–2018 р.р., з метою попередження виникнення та локалізації групових осередків грипу та гострих респіраторних інфекцій в організованих колективах та серед населення Києво-Святошинського району Київської області:

1 Керівникам структурних підрозділів Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності рекомендувати:

1.1 Забезпечити готовність об’єктів до роботи в осінньо-зимовий період2017-2018 років, приділивши увагу укомплектуванню дошкільних навчальних закладів, загальноосвітніх навчальних закладів медичними кадрами, забезпеченню медичних пунктів необхідними засобами та обладнанням (засобами індивідуального захисту, особистої гігієни, термометрами, бактерицидними випромінювачами, дезінфекційними, миючими та антисептичними засобами тощо).

1.2 Звернути особливу увагу на забезпечення необхідних параметрів мікроклімату відповідно до гігієнічних вимог у дитячих освітніх, соціальних, лікувально-профілактичних установах, будинках дитини, санаторіях, житлових приміщеннях, на транспорті в епідсезон 2017-2018 років та на створення належних умов для працюючих на відкритому повітрі (облаштування приміщень для обігріву та прийому харчових продуктів).

1.3 Обладнати ізолятори для тимчасового перебування хворих на грип та гострі респіраторні інфекції у дитячих будинках, школі-інтернаті, санаторіях та дитячих закладах освіти.

1.4 Передбачити асигнування на закупівлю вакцин для профілактики грипу, засобів профілактики і лікування грипу та гострих респіраторних інфекцій, засобів індивідуального захисту, антисептичних, дезінфекційних та миючих засобів тощо.

1.5 Розглянути питання щодо своєчасного проведення імунізації проти грипу осіб з груп ризику, в першу чергу педагогів, медичних працівників та інших декретованих контингентів, забезпечивши на 75% обсяг профілактичними щепленнями проти грипу осіб із груп медичного, епідемічного та професійного ризику з метою попередження виникнення ускладнень від хвороби та можливих летальних випадків.

1.6 Забезпечити наявність матеріальних ресурсів (теплий спецодяг, захисні медичні маски тощо), необхідних для працюючих, на випадок ускладнення епідемічної ситуації з грипу та гострих респіраторних інфекцій відповідно до проведених розрахунків. У разі потреби - поповнити їх запаси.

1.7 У період ускладнення епідемічної ситуації із захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції запровадити посилений протиепідемічний режим на підприємствах, в установах, організаціях, звернувши особливу увагу на місця масового скупчення людей.

1.8 Організувати інформування працюючих щодо проявів грипу та гострих респіраторних інфекцій, заходів особистої профілактики, використовуючи радіотелекомунікаційні зв’язки, шляхом розповсюдження серед населення інформаційних матеріалів, пам’яток про епідемічну ситуацію та заходи щодо запобігання захворювань на грип та гострі респіраторні інфекції.

2. Начальнику відділу охорони здоров’я Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області, головним лікарям лікувально-профілактичних закладів:

2.1 Забезпечити готовність лікувально-профілактичних закладів до роботи в період епідемічного сезону 2017-2018 років.

2.2 У разі необхідності відкоригувати порядок роботи поліклінічних відділень та схеми перепрофілювання ліжкового фонду для госпіталізації хворих з ускладненнями в умовах епідемічного підйому захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції.

2.3 Організувати, за необхідності, забезпечення вакцинами проти грипу лікувально-профілактичні заклади для проведення вакцинації для профілактики грипу, в першу чергу медичних працівників.

2.4 Організувати у лікувально-профілактичних закладах роботу кабінетів щеплень відповідно до вимог наказу МОЗ України від 31.12.2009 № 1095 «Питання організації роботи кабінетів щеплень» для проведення профілактичної імунізації проти грипу.

2.5 Забезпечити дотримання належних умов при отриманні, транспортуванні, зберіганні та використанні вакцин для профілактики грипу у лікувально-профілактичних закладах та аптечній мережі, а також їх облік згідно з наказом МОЗ України від 16.09.2011 № 595 «Про порядок проведення профілактичних щеплень в Україні та контроль якості й обігу медичних імунобіологічних препаратів».

2.6 Забезпечити наявність у необхідній кількості та використання противірусних препаратів, засобів індивідуального захисту (передусім для медичних працівників), дезінфекційних, антисептичних та миючих засобів, спеціальної медичної апаратури, тест-систем, укомплектування бригад для надання консультативної та медичної допомоги.

2.7 Забезпечити готовність для тимчасової ізоляції хворих із симптомами грипу та гострих респіраторних інфекцій.

2.8 Організувати та забезпечити своєчасне проведення протиепідемічних заходів у випадку виявлення хворих з підозрою на грип та гострі респіраторні інфекції.

2.9 При виявленні масових захворювань людей на грип та гострі респіраторні інфекції своєчасно інформувати фахівців Києво-Святошинського районного центру лабораторних досліджень ДУ «Київський обласний лабораторний центр МОЗ України» через надання позачергових екстрених повідомлень.

2.10 Забезпечити виконання наказу МОЗ України від 06.11.2015 № 732 «Про затвердження нормативно-правових актів з питань організації та проведення санітарно-протиепідемічних заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню грипу та гострих респіраторних інфекцій» щодо відправки зразків матеріалів від хворих на грип та гострі респіраторні інфекції до вірусологічної лабораторії ДУ «Київський обласний лабораторний центр МОЗ України» (м. Київ, вул. Герцена, 31), у першу чергу хворих на тяжкі гострі респіраторні інфекції, померлих осіб від грипу та пневмоній з нетиповим перебігом з метою ідентифікації збудників методами лабораторної діагностики.

2.11 Провести навчання медичного персоналу, насамперед додатково залученого, з питань профілактики та діагностики грипу та гострих респіраторних інфекцій.

2.12 Проводити серед населення санітарно-освітню роботу щодо профілактики грипу та гострих респіраторних інфекцій та їх ускладнень.

2.13 Забезпечити щотижневий збір та оперативний аналіз інформації щодо стану захворюваності населення району на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції, кількості госпіталізованих осіб, стану вакцинації проти грипу.

3. Рекомендувати завідувачу Києво-Святошинського районного відділу лабораторних досліджень ДУ «Київський обласний лабораторний центр МОЗ України»:

3.1 Організувати доставку біологічного матеріалу від хворих на грип та гострі респіраторні інфекції до вірусологічних лабораторій з метою ідентифікації збудника методами лабораторної діагностики.

3.2 Впровадити систематичний епідеміологічний та вірусологічний моніторинги захворюваності населення на грип та гострі респіраторні інфекції, своєчасне інформування про випадки групових захворювань, їх етіологічне розшифрування та прийняття необхідних заходів, особливу увагу приділивши дітям в організованих колективах, особам з тяжким клінічним перебігом хвороби, із застосуванням методів лабораторної діагностики.

4. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови райдержадміністрації Лєзніка М.Г.

Голова адміністрації підпис М. М. Смірнова

Кiлькiсть переглядiв: 145

Коментарi